Интро страницата English
За нас Новини Театърът в България Творчески програми Библиотека Галерия Връзки
За нас Новини Театърът в България Софийски Театрален Салон / ИКАРи Библиотека Контакти

СТС / ИКАР® 2009







Във времена на смут и страдание...

В един свят, разтърсен от криза...

Едно изкуство се изправя срещу страха...

Защото конфликтите са неговата стихия...

Защото то превръща жертвите в герои...


СОФИЙСКИ ТЕАТРАЛЕН САЛОН 2009
и
ТЕАТРАЛНИ НАГРАДИ ИКАР® 2009



   Церемонията по връчването на тазгодишните награди „ИКАР” като антична трагедия.

   Висока поезия, поднесена с ирония, в един уникален момент от световното развитие, в какъвто 2009-та година се превръща.

На 14 януари 2009 г. на пресконференция в Театър „София” Съюзът на артистите в България обяви номинациите за театралната награда ИКАР 2009. Комисията, излъчена от Съюза на артистите в България в състав: Румяна Николова - театровед, Димитър Чернев - театровед, Венелин Шурелов - сценограф и Стефан Мавродиев – актьор, изгледа предложения от цялата страна и номинира най-добрите творци и спектакли, които ще бъдат представени на СОФИЙСКИ ТЕАТРАЛЕН САЛОН 2009. "Важно е творческият факт, който номинираме, да отбелязва етап от развитието на даден творец", обясни Румяна Николова. Тя отбеляза и броят на номинираните за дебют имена, общо четири - на режисьор, сценограф и двама актьори - и оцени това като положително явление в българския театър.
Специалистите в областта на кукленото изкуство Мария Банова – куклен режисьор, Галина Савова и Соня Ботева – куклени актриси застават зад номинациите за куклено изкуство. Останалите номинации ще бъдат излъчени от съответните гилдии към Съюза на артистите в България.

По традиция лауреатите на наградата ИКАР ще станат ясни на 27 март, Световния ден на театъра на официална церемония в Народен театър „Иван Вазов”.

Между 19 и 26 март ще се проведе СОФИЙСКИ ТЕАТРАЛЕН САЛОН 2009, а Театър „София” ще приюти номинираните извънстолични спектакли. Отличените спектакли от софийски театри ще се играят на собствената им сцена.

            „Интерактивни сценографии” е името на единия от двата проекта на гилдията на сценографите към САБ, включени в СОФИЙСКИ ТЕАТРАЛЕН САЛОН. С него ще е откриването на Салона на 19 март от 19 ч. в Театър „София”.

            Специално за СОФИЙСКИ ТЕАТРАЛЕН САЛОН 2009 най-новото обединение в САБ, включващо артисти на свободна практика, които се занимават с хореография, танц и пърформанс ще представи проект, който е с работно заглавие „Зависимост-независимост”.


Съорганизатори на СОФИЙСКИ ТЕАТРАЛЕН САЛОН 2009 са СТОЛИЧНА ОБЩИНА и МИНИСТЕРСТВО НА КУЛТУРАТА.



НАГРАДИ ИКАР®2009 ПОЛУЧИХА...

    На 27-ми март 2009, Световния ден на театъра Съюзът на артистите в България раздаде своите награди ИКАР® за най-добрите постижения в областта на сценичните изкуства за изминалата година. Церемонията по връчването на наградите се проведе на сцената на Народен Театър "Иван Вазов". Награди на САБ ИКАР® 2009 получиха:

►ДТ"Стоян Бъчваров"- Варна - за майсторско техническо осъществяване на спектакъла "Калигула"


►СТОЛИЧЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР - в категорията Куклено изкуство,
за спектакъла "История за чайка и банда котараци"



►СИМЕОН ВЛАДОВ - в категорията "Златен глас",
за дублажа на сериала "Гордост"


►НИКОЛА ТОРОМАНОВ - в категорията Сценография,
за
спектаклите "Валентинов ден" на МГТ"Зад канала" и "Калигула"
на
ДТ"Стоян Бъчваров"- Варна

►ПЕТЪР ДУНДАКОВ - в категория Авторска музика и оригинално музикално оформление, за спектакъла "Амарантос" на НДТ"Сълза и смях" и "Театър на голия охлюв", НБУ


►ИРИНА ДОЧЕВА - в категорията Дебют,
за участието си в спектакъла "Пеперудите са всъщност изтребители" на
сдружение "По действителен случай"


►АНГЕЛ ГЕНОВ - в категорията Поддържаща мъжка роля,
за ролята на Панталоне от спектакъла "Принцеса Турандот" на
Театър "София"


►СТАНКА КАЛЧЕВА - в категорията Поддържаща женска роля,
за ролята на Джанет Бърмайстър-Пианистка на неопределена възраст, в спектакъла "Страхотни момчета" на Младежки театър "Николай Бинев"



►ЛЕНКО ГУРКОВ - в категорията Главна мъжка роля,
за ролята на Брайън в спектакъла "Радост за моето сърце"
на ДТ-Ловеч


►МИМОЗА БАЗОВА - в категорията Главна женска роля,
за ролята на Юлия, в спектакъла "Родилно петно" на
ТР "СФУМАТО"


►ИВАН ДОБЧЕВ - в категорията Режисура,
за
спектакъла "Лазар и Иисус" на ТР "СФУМАТО"


В категорията Най-добър спектакъл - Комисията отчита специалния принос на Добрин Досев и определя за най-добър спектакъл "Женитба"
на ДТ"Константин Величков"-Пазарджик


►ИСКРА НИКОЛОВА - в категорията Критически текст,
за книгата "Страници и сцени: Теории, практики и жанрови развития на съвременната драма"


►"ИВОКС МЕДЖИК" - в категорията Вариететно изкуство


►АНГЕЛ СЛАВОВ - в категорията Цирково изкуство,
за дългогодишна творческа дейност в цирковото изкуство със значими постижения в областта на конните жанрове - джигитовка и жокейство, икарийски игри и ексцентрика.


►ПЕТЪР ЦАНКОВ - Специална награда ИКАР, присъдена от АКТ-УНИМА за принос в развитието на българския куклен театър и за авторска музика към спектакъла "Малката русалка"


►проф.ЮЛИЯ ОГНЯНОВА - Специална награда ИКАР за цялостен творчески принос към развитието на българския театър


 

Спектаклите от Софийски театрален салон


СОФИЙСКИ ТЕАТРАЛЕН САЛОН
НАГРАДИ ИКАР
® 2009
Вижте най-добрите!

ОТКРИВАНЕ на „Софийски Театрален Салон” , 19 март, 19 ч., Театър "София"

Изложба „Интерактивни сценографии”,  19 март, 20 ч., Театър "София"

Драматичен театър „Стоян Бъчваров” – Варна

La Rose des Vents - Scène Nationale Lille Métropole Villeneuve dAscq представят

                                                        

КАЛИГУЛА

от Албер Камю

превод Наташа Колевска-Куртева

сценична версия и постановка Явор Гърдев

сценография и костюми Никола Тороманов

авторска музика Калин Николов

хореография Виолета Витанова и Станислав Генадиев (Kinesthetic Project)

фотографии Симеон Лютаков

участват Димо Алексиев, Даниела Викторова, Стоян Радев, Никола Мутафов, Михаил Мутафов, Симеон Лютаков, Владислав Виолинов, Пламен Димитров, Гергана Христова, Росица Дичева, Гергана Арнаудова

Номинации за

главна мъжка роля на Димо Алексиев

режисура на Явор Гърдев

сценография на Никола Тороманов

майсторско техническо осъществяване


През март ВИЖТЕ НАЙ-ДОБРИТЕ спектакли


11 март, 19 ч.

Малък градски театър „Зад канала”

Малък градски театър „Зад канала” представя

ВАЛЕНТИНОВ ДЕН

от Иван Вирипаев

превод Майя Праматарова

режисьор Явор Гърдев

сценография и костюми Никола Тороманов

музика Калин Николов

участват Жорета Николова, Светлана Янчева, Валентин Ганев

фотограф Павел Червенков

Номинации

 за главна женска роля на Светлана Янчева

 за сценография на Никола Тороманов


 

14 март, 19 ч.
Народен театър „Иван Вазов”


Народен театър „Иван Вазов” представя

ЖЕНИТБА

от Николай Гогол
постановка Никола Петков
сценография и костюми Елена Иванова
композитор Любомир Денев
участват  Рени Врангова, Добринка Станкова, Мариус Донкин, Милена Атанасова, Валентин Танев, Антон Радичев, Марин Янев, Стоян Пепеланов, Жоржета Чакърова, Пламен Пеев, Петър Горанов
 Номинации за

главна женска роля на Рени Врангова

поддържаща мъжка роля на Марин Янев

 

15 март, 19 ч.

Театър"София"

Съюз на Артистите в България представя

TRI3AVISIM

Участват:

Kinesthetic Project

Derida Dance

Бbrain Сstorе Пproject

 Три различни екипа за съвременен танц и пърформанс (Kinesthetic Project, Derida Dance, Бbrain Сstorе Пproject) се обединяват в една обща концепция “triЗavisim”, за да представят три танцови миниатюри на 15 март от 19 ч. в рамките на „Софийски театрален салон” .

Основната тема „независимост/ зависимост” ще бъде изследвана от трите творчески екипа чрез средствата на съвременните изпълнителски изкуства.  Бbrain Сstorе Пproject ще предложи своя артистичен поглед върху проблема с наложените клиширани образи и и поведения в изкуството. Kinesthetic Project избира темата за действителното и метафорично значение на „симбиозата” в общуването между двама души на физическо и духовно ниво. Въпросът,  който занимава екипът на Derida Dance е „Какво определя началото и края на едно общуване, някъде там между егоцентризма и самоотрицанието.


18 март, 19 ч.

Театрална работилница „Сфумато”

Театрална работилница „Сфумато” представя

РОДИЛНО ПЕТНО

от Николай Коляда

превод Добринка Стефанова

режисьор Иван Добчев
художник Венелин Шурелов
моноспектакъл на Мимоза Базова
Номинация за главна женска роля на Мимоза Базова


19 март, 19 ч.

Театрална работилница „Сфумато”

Театрална работилница „Сфумато” представя

ЛАЗАР И ИИСУС

авторски спектакъл на Иван Добчев по апокрифа на Емилиян Станев

сценография и костюми Владимир Славов
музика Асен Аврамов
участват Албена Георгиева, Анастасия Ингилизова, Елена Димитрова, Димитър Марков, Христо Петков, Веселин Мезеклиев, Иван Петрушинов, Таньо Маринов, Цветелина Стоименова, Георги Ружичка, Борче Гяковски, Петър Генков и Йовко Кънев

Номинация за режисура на Иван Добчев

 

 

20 март, 19 ч.

Столичен куклен театър

Държавен куклен театър – Пловдив представя

МАЛКИЯТ ПРИНЦ

по Антоан дьо Сент Екзюпери

режисьор Руслан Кудашов

кукли и сценография Алевтина Торик и Андрей Запорожски

музикално оформление Владимир Бичковски

участват Румен Караманов, Живко Джуранов, Ива Великова – Антонова, Татяна Етимова, Наталия Василева, Росен Русев

Номинация за куклено изкуство

 

 

20 март, 19 ч.

Театър „София”

Театър „София” представя

РЕВИЗОР

от Николай Гогол

превод Христо Радевски

постановка и музикална картина Бойко Богданов
художник Петя Стойкова

музикален ръководител Данко Йорданов

участват Мария Сапунджиева, Невена Калудова, Сава Пиперов, Калин Врачански, Пламен Сираков, Михаил Милчев, Николай Антонов, Пламен Манасиев, Росен Белов, Ангел Генов, Николай Върбанов, Милен Николов, Продан Нончев, Йорданка Любенова, Милена Живкова, Лилия Маравиля, Мартин Гяуров

Номинация за майсторско техническо осъществяване

 

 

21 март, 19 ч.

Народен театър „Иван Вазов”

Народен театър „Иван Вазов” представя

ВОЛПОНЕ

от Бен Джонсън
постановка и музикална среда Здравко Митков
сценография и костюми Невяна Кавалджиева
участват Георги Мамалев, Андрей Баташов, Теодор Елмазов, Николай Върбанов, Антон Радичев, Карла Рахал, Радена Вълканова, Калин Врачански, Йосиф Шамли, Мартин Гяуров
Номинация за сценография на Невяна Кавалджиева

 

21 март, 19 ч.

Държавен сатиричен театър „Алеко Константинов”

Държавен сатиричен театър „Алеко Константинов” представя

В ОЧАКВАНЕ НА ГОДО   

от Самюъл Бекет

превод Бояна Петрова

постановка Лилия Абаджиева

сценография Васил Абаджиев

участват Стефан Денолюбов, Цветан Алексиев, Никола Додов, Благовест Благоев, Константин Станчев

Номинация за главна мъжка роля на Цветан Алексиев

 

 

21 март, 17 и 19 ч.

Театър   „София” 

Сдружение „По действителен случай” представя

ПЕПЕРУДИТЕ СА ВСЪЩНОСТ ИЗТРЕБИТЕЛИ

проект по идея на Ирина Дочева

текст ghostdog

музика Александър Даниел

сценограф Тони Кондев

хореограф Ивайло Димитров

акробатика Леонсия Докузова

участват Ирина Дочева и Александър Даниел

Номинации

за  дебют на Ирина Дочева

авторска музика на Александър Даниел

 


21 март,19 ч.

Театрална работилница „Сфумато”

УТ „Театър на голия охлюв” и „Пърформанс Лаб София” в партньорство с театрална работилница „Сфумато” представят

ЗАМЛЪКВАНЕ

по мотиви от филма „Персона” на Ингмар Бергман

режисура и постановка Елена Панайотова

художник Юлияна Войкова – Найман

музика Емилиян Гацов – Елби

фотограф Антон Балъкчиев

участват Вероника Петрова, Антоанета Петрова, Дарина Параскова, Десислава Христова, Ани Вълчева

Номинация за

авторска музика на Емилиян Гацов – Елби

 


22 март, 10.30 и 12 ч.

Столичен куклен театър

Столичен куклен театър представя

ИСТОРИЯ ЗА ЧАЙКА И БАНДА КОТАРАЦИ

по романа на Луис Сепулведа

„Историята на една чайка и котарака, който я научи да лети”

постановка Катя Петрова

 сценична адаптация Катя Петрова и Ина Божидарова

художник Майя Петрова

музика Стоян Роянов – Я - Я

звуков дизайн и видео монтаж Светлозар Георгиев

визуални ефекти Сотир Гелев

фотограф Гео Колев

участват Мариета Петрова, Мая Бежанска, Румен Гаванозов, Станимир Гъмов, Румен Угрински, Стоян Роянов – Я – Я, Галина Савова

 Номинация за куклено изкуство


 

22 март, 19 ч.

Театър „София”

Драматичен театър „Гео Милев” Стара Загора представя

ТАЙБЕЛЕ И НЕЙНИЯ ДЕМОН

от Исаак Башевис Сингер и Ева Фридман

превод Росица Пишева

сценичен вариант и постановка Пламен Марков

сценография и костюми Мира Каланова

музика Мартин Каров

участват Лора Мутишева, Тигран Торосян, Константин Икономов, Елизабета Стефановска, Ивелин Керанов, Янислава Линкова, Георги Райчев

Номинация за

сценография на Мира Каланова

 


23 март, 19 ч.

Театър „София”

Драматичен театър – Ловеч представя

РАДОСТ ЗА МОЕТО СЪРЦЕ

теленовела за камерна сцена

от Керил Чърчил

превод Искра Николова

постановка Младен Алексиев

сценография и костюми Деница Аргиропулос

музика Калин Николов

оператор Христо Иванов

участват Ленко Гурков, Катя Йочева, Слава Георгиева, Цвятко Стоилов, Кристина Иванова, Снежина Зомер

Номинации за

главна мъжка роля за Ленко Гурков

за дебют  на Младен Алексиев

за дебют  на Деница Аргиропулос



24 март, 19 ч.

Театър „София”

Театър „София” представя

ПРИНЦЕСА ТУРАНДОТ

от Карло Гоци

превод Наталия Бардская

постановка Евгений Вахтангов

възстановка Рубен Симонов

сценография Игнатий Нивински

музика Николай Сизов и Александър Колзловски

участват Доси Досев, Мила Банчева, Лилия Маравиля, Десислава Малчева, Йорданка Любенова, Николай Върбанов, Калин Врачански, Николай Антонов, Росен Белов, Ангел Генов, Сава Пиперов, Пламен Манасиев и студенти от НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов”.

Номинации за

подържаща мъжка роля на Ангел Генов


24 март, 19 ч.

Театър „Възраждане”

Театър „Възраждане” представя

КОГАТО РОКЪТ БЕШЕ МЛАД

(Баща ми )

от Здрава Каменова

моноспектакъл на Борис Георгиев

музика на живо Симеон Германов     

художествен консултант  Владимир Петков  

сценография Нева Балникова

Номинация за дебют  на Борис Георгиев


25 март, 19 ч.

Младежки театър „Николай Бинев”

Младежки театър „Николай Бинев” представя

СТРАХОТНИ МОМЧЕТА

по сюжета на филма „Време за мъже”
режисьор Владимир Люцканов  

музика Дейвид Язбек

либрето Терънс Макноли

музикален ръководител Румен Цонев

сценография и костюми Елена Иванова

хореография Мила Искренова
снимки Иван Дончев
участват Дарин Ангелов, Ясен Атанасов, Константин Станчев, Искра Донова, Явор Спасов, Цветан Даскалов, Светослав Добрев, Албена Михова (гост), Мариана Миланова, Мирослав Косев (гост), Николай Урумов, Антоанета Добрева-Нети, Яна Титова, Вежен Велчовски, Венета Зюмбюлева, Деян Ангелов, Стефан Мавродиев, Яни Йозов, Станка Калчева, Койна Русева, Николай Луканов, Красимир Недев, Вихър Стойчев, Мая Бабурска, Зорница Маринкова, Ангелина Славова, Живка Ганчева

Номинации за

поддържаща женска роля на Станка Калчева

майсторско техническо осъществяване



25 март, 19 ч.

Театър „София”

Драматичен театър „Константин Величков” – Пазарджик представя

ЖЕНИТБА

от Николай  Гогол
превод Христо Радевски
режисьор Гаро Ашикян
сценография и костюми Милена Пантелеева
участват Тодор Кайков, Димитър Терзиев, Георги Керменски, Добрин Досев, Димитър Кузев, Нели Сиракова, Марчела Христова, Людмила Митева, Мира Янева, Александър Пасков, Димитър Караджов, Таня Гигова

Номинация за поддържаща мъжка роля за Добрин Досев


26 март, 19 ч.

Нов драматичен театър „Сълза и смях”

Нов драматичен театър „Сълза и смях” и „Театър на голия охлюв” представят

АМАРАНТОС

от Димитър Кабаков

режисьор Възкресия Вихърова
сценография и костюми арх. Зарко Узунов
асистенти по костюмите Жени Калайджиева и Диана Цветкова
музика Петър Дундаков
мултимедия Ивелин Илиев и Александър Предов

участват Ася Иванова, Добриела Попова, Диана Спасова, Валентин Ганев, Йорданка Стефанова, Невена Мандаджиева, Стефан Щерев, Росен Белов и Наталия, Диа, Маша, Ани, Юлето, Мадлен, Ралица и Иглика, Стоян, Веселин, Слави и Иво (студенти от НБУ, НАТФИЗ „Кр. Сарафов” и Театрален колеж „Л. Гройс”)

Номинации за

поддържаща женска роля на Йорданка Стефанова

авторска музика на Петър Дундаков


26 март, 19 ч.

Театър „София”

Драматичен театър „Константин Величков” представя

ИЗКУСТВОТО ДА СМИТАШ БОКЛУКА ПОД КИЛИМА

от Ингмар Бергман
режисьор Десислава Шпатова
участват Иво Русев, Красимира Василева, Росица Александрова, Христо Бонин, Ирмена Чичикова, Веселин Мишев, Диана Досева

Номинации за поддържаща женска роля на Ирмена Чичикова

за режисура на Десислава Шпатова

27 март Световен ден на театъра

Официално награждаване на лауреатите на наградите ИКАР®

Народен театър „Иван Вазов


За информация и билети на касите на театрите:

Театър „София”                                        944 24 85

Народен театър „Иван Вазов”                811 92 59;  811 92 27

Театрална работилница „Сфумато        943 38 90;  944 01 27

Младежки театър „Николай Бинев”      988 17 53;   939 40 59

Малък градски театър „Зад канала”       944 24 48

Театър „Възраждане”                              987 24 31

Театър „Сълза и смях”                            987 58 95

Столичен куклен театър                         988 54 16;   981 71 16

Държавен сатиричен театър           930 41 54;   988 10 60





НОМИНАЦИИ  ЗА НАГРАДИТЕ НА
СЪЮЗА НА АРТИСТИЕ В БЪЛГАРИЯ

ИКАР® 2009
"Вижте най-добрите!"

      Главна мъжка роля

Димо Алексиев за ролята на Калигула в спектакъла „Калигула”, Драматичен театър „Стоян Бъчваров” – Варна

Цветан Алексиев за ролята на Владимир в спектакъла „В очакване на Годо”, Държавен сатиричен театър „Алеко Константинов”

Ленко Гурков за ролята на Брайън в спектакъла „Радост за моето сърце”, Драматичен театър – Ловеч

 

Главна женска роля

Мимоза Базова за ролята на Юлия в спектакъла „Родилно петно”, Театрална работилница „Сфумато”

Светлана Янчева за ролята на Катя в спектакъла „Валентинов ден”, Малък градски театър „Зад канала”

Рени Врангова за ролята Агафя Тихоновна в спектакъла „Женитба”, Народен театър „Иван Вазов”


Поддържаща мъжка роля

Ангел Генов за ролята на Панталоне в спектакъла „Принцеса Турандот”, Театър „София”

Добрин Досев за ролята на Подкальосин в спектакъла „Женитба”, Драматичен театър „Константин Величков” – Пазарджик

Марин Янев за ролята на Анучкин в спектакъла „Женитба”, Народен театър „Иван Вазов”


Поддържаща женска роля

Станка Калчева за ролята на Пианистка на неопределена възраст, Джанет Бърмайстър в спектакъла „Страхотни момчета”, Младежки театър „Николай Бинев”

Йорданка Стефанова за ролята на Майката (Досадата) в спектакъла „Амарантос”, НДТ „Сълза и смях” и „Театър на голия охлюв”, НБУ

Ирмена Чичикова за ролята на Мариане в спектакъла „Изкуството да смиташ боклука под килима”, Драматичен театър „Константин Величков” – Пазарджик

 

Дебют

Младен Алексиев за режисурата на спектакъла „Радост за моето сърце”, Драматичен театър – Ловеч

Деница Аргиропулос за сценографията на спектакъла „Радост за моето сърце”, Драматичен театър – Ловеч

Ирина Дочева за ролята в спектакъла „Пеперудите са всъщност изтребители” спектакъл на сдружение „По действителен случай”

Борис Георгиев за ролята в спектакъла „Когато рокът беше млад”, Общински театър „Възраждане”


        Майсторско техническо осъществяване

„Калигула”, Драматичен театър „Стоян Бъчваров” – Варна

„Ревизор”, Театър „София”

„Страхотни момчета”, Младежки театър „Николай Бинев”

 

Режисура

Явор Гърдев за спектакъла „Калигула”, Драматичен театър „Стоян Бъчваров” – Варна

Иван Добчев за спектакъла „Лазар и Иисус”, Театрална работилница „Сфумато”

Десислава Шпатова за спектакъла „Изкуството да смиташ боклука под килима”, Драматичен театър „Константин Величков” – Пазарджик

 

Сценография

Невена Кавалджиева за спектакъла „Волпоне”, Народен театър „Иван Вазов” – София

Мира Каланова за спектакъла „Тайбеле и нейният демон”, Драматичен театър „Гео Милев” – Стара Загора

Никола Тороманов за спектаклите „Валентинов ден”, Малък градски театър „Зад канала” и „Калигула”, Драматичен театър „Стоян Бъчваров” – Варна

 

Авторска музика или оригинално музикално оформление

Петър Дундаков за спектакъла „Амарантос”, НДТ „Сълза и смях” и „Театър на голия охлюв”, НБУ

Александър Даниел за спектакъла „Пеперудите са всъщност изтребители”, спектакъл на сдружение „По действителен случай”

Емилиян Гацов за спектакъла „Замлъкване”, „Пърформънс Лаб София”, УТ „Театър на голия охлюв”, НБУ, в партньорство с Театрална работилница „Сфумато”


Куклено изкуство

„Малкият принц”,  Държавен куклен театър – Пловдив

„История за чайка и банда котараци”,  Столичен куклен театър

„Красавицата и звярът”,  Държавен куклен театър - Варна


Златен глас

Елена Русалиева за дублажа в ТВ сериала „Грозната Бети”

Татяна Захова за дублажа в ТВ сериала „Едно момиче в Аляска”

Симеон Владов за дублажа в ТВ сериала „Гордост” 

 

 

Награда за цирково изкуство

Ангел Данчев Славов за дългогодишна творческа дейност и постижения в областта на конните жанрове в цирковото изкуство.



Copyright 2006 © Union of the Bulgarian Actors
Форум Търсене
Дизайн и разработка: Некстборн
English Сайтът е разработен от Bianor